Wyjazdowe audycje muzyczne

Zapraszamy nauczycieli klas 1-3 w naszej gminie do zapoznania się z ofertą Wyjazdowych Audycji Muzycznych Narodowego Forum Muzyki, które realizowane będą w tym roku szkolnym w Gminnym Centrum Kultury. 
Wyjazdowe Audycje Muzyczne to cykl koncertów przygotowany na podstawie programowej MEN. Spotkania są uzupełnieniem szkolnej edukacji muzycznej. Realizowane są w grupach do 60 osób. Spotkania mają zwykle bardzo kameralny charakter, dlatego dzieci mają znacznie bliższy kontakt z muzyką i artystami. Czas trwania takiego koncertu w szkole to 1 godzina lekcyjna.
W szkołach podstawowych słuchanie muzyki jest już bardziej świadome, a dzieci uczestniczą czynnie w audycji. Podczas koncertów uczniowie poznają instrumenty i ich brzmienie, formy muzyczne, różne tańce, nazwiska wielkich kompozytorów, ich biografie i twórczość, a także muzykę różnych kultur.
Audycje połączone są z różnymi zadaniami i zabawami. Staramy się by spotkania z muzyką były dla dzieci źródłem radości, pozytywnych emocji, nie zapominając przy tym, że przede wszystkim mają mieć one charakter edukacyjny.

Cena: audycje są bezpłatne.
 
Skip to content