Leszek Zaleski Quartet

Zapraszamy na wyjątkowy koncert plenerowy – tym razem na terenie wyspy wokół kościoła św. Trójcy w Żórawinie.
Leszek Zaleski Quartet – to projekt współtworzony przez wrocławskich muzyków.
W jego skład wchodzą: Leszek Zaleski – gitara elektryczna, akustyczna, Dawid Troczewski – fortepian, instrumenty klawiszowe, Tomasz Grabowy – gitara basowa, fretless, Paweł Ostrowski – perkusja
Muzyka zespołu to mieszanka jazzu, funky, popu, nastrojowych ballad oraz latin z wyrazistą sekcją rytmiczną i bogatymi improwizacjami. Kwartet ma na swoim koncie koncerty na festiwalach , m. in. Festiwal Dell’Arte (Jazz On Grass), Akademia Gitary: Festiwal, Letnie Koncerty Plenerowe Na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, Wrocławski Festiwal Gitarowy „GITARA+”, Festiwal Gitarowy „GITARATON”, Festiwal Gitarowy „WŚRÓD PÓL”, Festiwal „Letnie Brzmienia” w Jarocinie.
Muzycy poza kwartetem występują w projektach i zespołach o zróżnicowanej stylistyce muzycznej. Każdy członek zespołu z osobna ma na swoim koncie koncerty i nagrania dla radia i telewizji.
Leszek Zaleski Quartet ma na koncie dwie płyty studyjne „My Songs” (2017) oraz „Time” (2023). „My Songs” jest debiutanckim albumem zespołu z kategorii jazz akustyczny.
Piątek 24 maja o godz. 20:00
Wstęp wolny!
Skip to content