plenfrderues

lipiec 2019
pwścpsn
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Weather data OK.
Wrocław
17 °C
Weather details

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.


Tegoroczna edycja Festiwalu 4 Żywiołów odbyła się 23 czerwca 2019 r. w Domaniowie. Tradycyjnie na festynie plenerowym zaprezentowały się gminy zrzeszone w Stowarzyszeniu Lider A4, czyli: Kobierzyce, Kąty Wrocławskie, Siechnice, Żórawina i Domaniów. Gospodarze imprezy połączyli ją z cyklicznym Powitaniem Lata w gminie Domaniów. Naszą placówkę reprezentowali na scenie: chór Żórawianki, zespół COTY oraz solistka Marysia Jastrzębska. W galerii prac uczestnicy mogli obejrzeć dzieła młodych artystów z pracowni plastycznej Waldemara Dudy.

Zdjęcia z festiwalu

Tegoroczna edycja koncertu z okazji Dnia Matki miała miejsce 19 maja 2019 r. Na scenie zaprezentowała się dziecięca i młodzieżowa sekcja wokalna instr. Marty Idzkiewicz. Młode artystki spełniały muzyczne życzenia swoich mam. Był to koncert bardzo różnorodny i atrakcyjny. Widzowie mogli usłyszeć piosenki: polskie i zagraniczne, z dawnych lat i te najnowsze, w wykonaniu solistów i zespołów. Podczas koncertu, w pokazie slajdów zaprezentowano teledyski oryginalnych wykonawców. Nie obyło się bez łez i wielu momentów wzruszeń.
Tradycyjnie wszystkim zgromadzonym zaproponowano poczęstunek.
Fotoreportaż z koncertu można obejrzeć w naszej galerii. 

25 stycznia 2019 roku
zorganizowano Spotkanie Kresowiaków. Organizatorami imprezy byli:Gminne Centrum Kultury, Rada Sołecka Żórawiny oraz Towarzystwo Kresowian. Patronat nad imprezą objął Wójt Gminy Żórawina Jan żukowski. Dla przybyłych gości organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Na scenie wystąpiła grupa dziecięca z GCK - Kids, zaśpiewał chór seniorski Żórawianki oraz swój program zaprezentowała grupa wokalna Leśne Echo z Lubszy. Nie zabrakło wyśmienitych potraw, którymi mogli delektować się goście. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze i zakończyło się krótką zabawą taneczną.

To już trzeci koncert bożonarodzeniowy pt.,,Święta blisko" (16 grudnia 2018 r.) organizowany w GCK. Tym razem na scenie zaprezentowała się sekcja dziecięco-młodzieżowa, przygotowana przez instr. Martę Idzkiewicz. W programie koncertu można było usłyszeć zarówno tradycyjne kolędy i pastorałki, jak również piosenki świąteczne polskie i zagraniczne. Na scenie wystąpiło 24 młodych wokalistów. Były momenty radosne i refleksyjne, a wszyscy wykonawcy wspaniale poczuli atmosferę zbliżających się świąt.

Czytaj więcej...


Gminne Centrum Kultury
oraz Rada Sołecka Żórawiny zorganizowały 29 listopada imprezę o nazwie ,,Andrzejki dla Seniora". Tradycyjnie na sali zagościli seniorzy z naszej gminy. Organizatorzy przygotowali dla nich poczęstunek oraz niespodzianki artystyczne. Na scenie wystąpił chór seniorek ,,Żórawianki" i zespół wokalny Coty, który przedstawił krótki program artystyczny. Podczas imprezy wójt gminy Jan Żukowski oraz radny Mariusz Damasiewicz wręczyli zasłużonemu mieszkańcowi gminy Żórawina, Ryszardowi Węgłowskiemu

Czytaj więcej...


Tegoroczne, specjalne obchody 100 Lecia Odzyskania Niepodległości (11 listopada) zostały zorganizowane przez Gminne Centrum Kultury w Żórawinie. Tym razem impreza odbyła się w Starym Śleszowie. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w miejscowym kościele. Następnie przy udziale władz gminy, duchowieństwa, pocztów sztandarowych i mieszkańców odsłonięto pamiątkową tablicę. Na dalszą, artystyczną część obchodów zaproszono wszystkich do świetlicy wiejskiej. Program przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Polakowicach oraz wokalistki z Gminnego Centrum Kultury. Majule wystąpiły z krótkim programem przygotowanym specjalnie na tę okazję.

22 września 2018 r.
odbyła się kolejna, ósma edycja Festiwalu 4 Żywiołów. Tym razem gospodarzem święta 5 gmin była gmina Kobierzyce. Organizatorzy postanowili zorganizować tę coroczną imprezę na parkingu Auchan. Niestety chyba nie był to najlepszy pomysł. Narzekali zarówno wykonawcy, jak również wystawcy produktu lokalnego. Przede wszystkim zaskoczyła wszystkich niska frekwencja oraz duży hałas z pobliskiego parkingu. W pierwszej części występów artystycznych zaprezentowały się zespoły: Pikolo i Coty.

Czytaj więcej...