plenfrderues

grudzień 2018
pwścpsn
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Weather data OK.
Wrocław
0 °C
Weather details

Odwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.


22 września 2018 r.
odbyła się kolejna, ósma edycja Festiwalu 4 Żywiołów. Tym razem gospodarzem święta 5 gmin była gmina Kobierzyce. Organizatorzy postanowili zorganizować tę coroczną imprezę na parkingu Auchan. Niestety chyba nie był to najlepszy pomysł. Narzekali zarówno wykonawcy, jak również wystawcy produktu lokalnego. Przede wszystkim zaskoczyła wszystkich niska frekwencja oraz duży hałas z pobliskiego parkingu. W pierwszej części występów artystycznych zaprezentowały się zespoły: Pikolo i Coty.

Czytaj więcej...


2 września 2018 roku
w Żórawinie odbyły się Dożynki Gminne. Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła msza święta w kościele p.w. św. Trójcy, której przewodniczył ks. infułat prof. dr hab. Józef Pater. We mszy uczestniczyli mieszkańcy, delegacje dożynkowe z gminnych sołectw oraz lokalne władze i zaproszeni goście. Po uroczystościach w kościele, orszak dożynkowy przeszedł do parku w Żórawinie. Po powitaniu przez Wójta Gminy Jana Żukowskiego wszystkich gości uczestniczących w gminnych dożynkach, kapela Dolnoślązacy z Ciechowa zaprosiła wójta oraz starostów dożynek (Józef Śliwa i Elwira Drzewiecka) na tradycyjny obrzęd dożynkowy.

Czytaj więcej...


Tegoroczną Akcję Letnią rozpoczęliśmy 30 lipca 2018 r. Niestety ze względu na awarię gminnego autokaru musieliśmy zaplanować zajęcia wakacyjne jedynie na tydzień. Pomimo tego w akcji uczestniczyła grupa aż 45 osób. Tradycyjnie tygodniowy czas wypełniły nam wycieczki. Na dworze panował ogromny upał, więc dzieci korzystały z zabawy na strzelińskim basenie, z klimatyzowanego Loopy's World i kina oraz zwiedziły miniaturowe ,,Kolejkowo" we Wrocławiu. Organizatorzy zadbali także o słodki poczęstunek i dwukrotnie zaprosili uczestników na lody.
Zdjęcia z akcji można obejrzeć w naszej galerii.

Wokalna sekcja dziecięco-młodzieżowa przygotowała koncert z okazji Dnia Matki. Ukochane mamy, rodziny oraz goście, przybyli na specjalny koncert 13 maja 2018 r. do sali widowiskowej GCK. Wszyscy wykonawcy zaprezentowali piosenki o mamach oraz piosenki im dedykowane. Utwory poprzedzane były prezentacją multimedialną z nagranymi przez naszych wokalistów życzeniami. Nie zabrakło łez wzruszenia, gdy młodzi artyści przekazywali wyrazy miłości, a następnie z uczuciem wykonywali swoje utwory.

Czytaj więcej...


Tegoroczne obchody Dnia Seniora zaplanowano na 27 stycznia. Organizatorami uroczystości, jak co roku była Rada Sołecka Żórawiny oraz Gminne Centrum Kultury. Obchody zostały połączone z jubileuszem 10-lecia powstania chóru Żórawianki. Z tej okazji wszystkim chórzystom zostały wręczone listy gratulacyjne, kosz ,,żurawinowy" ufundowany przez wójta gminy oraz wniesiono pyszny tort, przygotowany przez Radę Sołecką.

Czytaj więcej...


W tym roku, 17 grudnia 2017 r., mogliśmy usłyszeć sekcję wokalną GCK w świątecznym koncercie bożonarodzeniowym. W programie wystąpił chór Żórawianki i zespół COTY pod kierownictwem Bogdana Bińczaka a także zespoły: Kids, Pikolo, Ósemka, Majule oraz soliści: Natalia Skarupa, Nikola Piejko, Magdalena Lip, Matylda Mazurkiewicz, Małgosia Wieczorkiewicz, Weronika Bekieszczuk, wszyscy przygotowani przez instr. Martę Idzkiewicz.

Czytaj więcej...


11 listopada 2017 roku
w gminie Żórawina uroczyście obchodzono Święto Niepodległości. Ze względu na trudności lokalowe w tym roku uroczystości zostały przeniesione do Starego Śleszowa. W intencji Ojczyzny została odprawiona msza św. w kościele p.w. św. Jana Pawła II. We mszy uczestniczyli zaproszeni goście, mieszkańcy gminy oraz poczty sztandarowe gminnych szkół i straży pożarnej. Druga część obchodów odbyła się w wyremontowanej świetlicy w Starym Śleszowie.

Czytaj więcej...