O nas

Gminne Centrum Kultury w Żórawinie jest samorządową instytucją kultury. Podstawowym celem statutowym Gminnego Centrum Kultury jest prowadzenie wielokierunkowej działalności rozwijającej
i zaspokajanie potrzeb kulturalnych mieszkańców Gminy Żórawina.

Przedmiotem działań Gminnego Centrum Kultury jest rozpoznawanie, rozbudzanie i zaspakajanie potrzeb i aspiracji mieszkańców gminy w zakresie uczestnictwa w kulturze, organizowanie imprez kulturalnych, rozrywkowych oraz różnorodnych form edukacji kulturalnej i wychowania przez sztukę. W GCK staramy się tworzyć warunki do rozwoju amatorskiego ruchu artystycznego, integrować mieszkańców i miejscowe środowiska. Inspirujemy i promujemy działalność literacką i artystyczną, a w ramach edukacji kulturalnej, kształtujemy uzdolnienia, wspieramy talenty uczestników oraz zachęcamy do aktywnej i twórczej formy spędzania wolnego czasu przez mieszkańców gminy w każdym wieku.

Zapraszamy do udziału w naszych zajęciach i wydarzeniach!

Poznaj naszych instruktorów

MUZYKA

Marta Idzkiewicz – absolwentka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Jej pasją jest praca z zespołami wokalnymi. Pomaga wokalistom wzbogacać umiejętność słuchania harmonicznego, odnajdowania się w harmonii oraz szukania wspólnego brzmienia. Muzyka to harmonia, a harmonia jest doskonałością.

PLASTYKA

Waldemar Duda – ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby. Jest autorem wystaw  i uczestnikiem wystaw zbiorowch w kraju i zagranicą. Laureat welu nagród w konkursach ogólnopolskich. W GCK prowadzi zajęca plastyczne z dziećmi i młodzieżą.

MUZYKA

Bogdan Bińczak – absolwent Szkoły Muzycznej we Wrocławiu. Wieloletni muzyk  Reprezentacyjnej Orkiestry Śląskiego Okręgu Wojskowego oraz Śląskiej Estrady Wojskowej. Aktualnie perkusista w zespołach takich jak: Projekt Volodia, Dixi Tigers Band, Zespół Pawła Wenderskiego. W GCK instruktor muzyczny oraz akustyk.

TEATR

Wojciech Meres – aktor, reżyser i instruktor teatralny, założyciel teatRegeneracja. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy scenicznej, a także w pracy przed kamerą. Swój warsztat aktorski kształcił m.in. w Teatrowni w Opolu.

AKADEMIA MŁODEGO NAUKOWCA

Kaja Hirak – wieloletni edukator oraz warsztatowiec pracujący z dziećmi i młodzieżą. Kreatywność to jej drugie imię. Szczególnie bliskie jest jej podejście nauki przez zabawę oraz tematyka edukacji domowej i wszelkiej maści alternatywnych metod nauczania. Eksperymenty chemiczne to jej konik i pasja.

MUZYKA DLA NAJMŁODSZYCH

Marzena Kowalska – absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz Akademii Muzycznej w Łodzi. Od 10 lat prowadzi czynną działalność artystyczną jako pianistka, nauczyciel gry na fortepianie w szkole muzycznej oraz instruktorka zajęć rytmiczno-umuzykalniających.

JOGA

Marta Bocoń – zaangażowana joginka z wieloletnim doświadczeniem w nurcie Hatha i Vinyasa, nauczycielka jogi – absolwentka kursu instruktora jogi w ramach Akademii Szkolenia Trenerów. Według niej, joga nie jest wyzwaniem, a drogą powolnego wzrastania i indywidualnego rozwoju na poziomie ciała, umysłu i ducha. Przyjdźcie na zajęcia – pooddychajmy razem!

TANIEC

Michał Kamiński – tańcem zajmuje się od 8 lat, szkolił się między innymi u choreografów Justina Biebera, Ariany Grande czy Michaela Jacksona. Głównymi stylami, którymi się zajmuje są hip-hop, new age oraz taniec nowoczesny. Na jego zajęciach możecie oczekiwać ciekawych choreografii oraz wielkiej dawki pozytywnej energii.

TANIEC

Bartosz Smoleń – tancerz mistrzowskiej klasy w tańcu, dyplomowany nauczyciel tańca sportowego, sędzia taneczny, mianowany nauczyciel szkolny, pedagog. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Założyciel i główny trener w Szkole Tańca 4STEP.

ZUMBA

Stella Dąbrowska – instruktor ZUMBY od 2010 roku. Uśmiechnięta, pozytywnie zakręcona, uważna, pomocna, dostosowuje poziom trudności do uczestników zajęć. Nieustannie się szkoli by móc dawać radość i pozytywną energię uczestnikom zajęć.