plenfrderues

kwiecień 2018

Gminne Centrum Kultury w Żórawinie jest samorządową placówką edukacji pozaszkolnej. Misją naszego centrum jest tworzenie inspirującego miejsca do rozwoju pasji, zainteresowań, uzdolnień i umiejętności poprzez wychowanie, kulturę i edukację.

Zajęcia w GCK skoncentrowane są głównie w obrębie pracowni plastycznej i muzycznej. Prowadzone są w różnych grupach wiekowych, od okresu przedszkolnego do klas gimnazjalnych. Młodzi artyści z GCK występują na lokalnych estradach i uczestniczą w konkursach poza Żórawiną. Wielu z nich jest laureatami konkursów, przeglądów i festiwali piosenki solowej oraz zespołowej na szczeblu międzynarodowym i ogólnopolskim. Przyjazna atmosfera na zajęciach plastycznych potęguje proces twórczy dziecka i inspiruje do tworzenia ciekawych prac, nagradzanych w konkursach plastycznych oraz eksponowanych w siedzibie GCK i w innych instytucjach.
Dom kultury stara się uatrakcyjniać swoją ofertę o zajęcia taneczne, sportowe i językowe. Aktywni seniorzy mogą natomiast uczestniczyć w próbach chóru.
W czasie ferii i wakacji dzieci korzystają z dodatkowych zajęć rekreacyjno-edukacyjnych.

Gminne Centrum Kultury w Żórawinie jest organizatorem cyklicznych przeglądów i konkursów dla dzieci i młodzieży z przedszkoli i gminnych szkół. Wszystkie imprezy przygotowywane są z największą dbałością o to, aby uczestnicy czuli się u nas dobrze, aby ich dodatkowa praca została doceniona i żeby stworzyć im jak najlepsze warunki do zaprezentowania się na scenie (zawodowe nagłośnienie, oryginalna scenografia, profesjonalne oświetlenie, nagrody, dyplomy itp.).
Dom kultury jest otwarty na kontakty i współpracę ze szkołami, przedszkolami, rodzicami oraz z różnymi placówkami wychowania pozaszkolnego (świetlice). W miarę potrzeb udzielana jest im pomoc artystyczna merytoryczna i techniczna.

Prawdziwym atutem Gminnego Centrum Kultury jest profesjonalna, wykształcona, ze starannym przygotowaniem kierunkowym kadra, która nie szczędzi sił ani czasu, by oferta placówki była atrakcyjna.

Zapraszamy!!!