Dna 25 kwietnia 2019 r. zespół Pikolo uczestniczył w uroczystej gali XIII Dolnośląskiego Przeglądu Pieśni i Piosenki Patriotycznej w CK Agora we Wrocławiu. Wokalistki, jako laureatki konkursu, zaprezentowały na scenie piosenkę ,,O Barbaro". Tradycyjnie utwór ożywił publiczność i brawa zagrzmiały zarówno podczas wykonywania piosenki, jak również po jej zakończeniu. Przegląd jest organizowany przez Dolnośląskie Kuratorium Oświaty i właśnie kurator rozpoczął i zakończył całą uroczystość. Na widowni zasiadło wielu wspaniałych gości, wśród nich przedstawiciele władz: rzecznik praw dziecka, starosta powiatu, kuratorzy, kombatanci, dyrektorzy szkół i domów kultury oraz opiekunowie, rodzice i oczywiście sami wykonawcy. Koncert laureatów zwieńczono wręczeniem wszystkim wykonawcom dyplomów, bonów upominkowych oraz zaświadczeń z kuratorium oświaty, uprawniających do otrzymania dodatkowych punktów rekrutacyjnych do szkół średnich. Dyplomy otrzymali także opiekunowie artystyczni. Dziewczynom składamy gorące gratulacje!!

Poniżej kilka zdjęć z gali.
Zespół Pikolo wyśpiewał finał na XIII Dolnośląskim Przeglądzie Piosenki i Pieśni Patriotycznej w CEKDiM we Wrocławiu. Wokalistki zostały zaproszone na koncert galowy, który odbędzie się 25 kwietnia br. w CK Agora.

Należy podkreślić, że w przeglądzie brały udział po raz pierwszy!
Zespołowi składamy serdeczne gratulacje!
XXII Gminny Przegląd Piosenki już za nami. Tegoroczna edycja odbywała się w dniach 20 marca (przesłuchania) i 24 marca (koncert laureatów). Naszą placówkę, jak co roku reprezentowała liczna grupa wokalistów. Udało się wyśpiewać 8 nagród. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy. Poniżej zdjęcia nagrodzonych, reprezentujących GCK w Żórawinie.fot. Waldemar Duda
23 marca 2019 r. zespoły Majule i Ósemka prezentowały swoje umiejętności wokalne na 26. Festiwalu Piosenki Religijnej i Refleksyjnej w Centrum Kultury w Sycowie. Majule otrzymały II nagrodę, natomiast Ósemka, w tej samej kategorii wiekowej, wywalczyła III nagrodę.
Zespołom serdecznie gratulujemy.
Poniżej fragment z obydwu prezentacji.W Młodzieżowym Domu Kultury na Krzykach zorganizowano etap rejonowy XIII Dolnośląskiego Przeglądu Piosenek i Pieśni Patriotycznych (2 marca 2019 r.). Nasza placówkę reprezentowały dwa zespoły: Pikolo i Majule. Wokalistki wypadły znakomicie. W kategorii kl.IV-VIII zespół Pikolo zdobył I miejsce, uzyskując tym samym nominację do kolejnego, wojewódzkiego etapu, natomiast w kategorii gimnazjów i szkół średnich zespół Majule wyśpiewał II miejsce. Wojewódzki etap odbędzie się 4 kwietnia w CEKDiM we Wrocławiu. Zespołowi Pikolo życzymy sukcesów w kolejnym etapie. Koncert galowy zaplanowano na 25 kwietnia br. Laureaci konkursu, zgodnie z zarządzeniem kuratora oświaty, otrzymują dodatkowe punkty rekrutacyjne do szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych.


Zespoły: Ósemka i Majule w sobotę (23 lutego) brały udział w XXII Festiwalu Piosenki Religijnej w BCK Brzeg. W swoich kategoriach wiekowych zwyciężyły. Werdykt jury zabrzmiał: zespół Ósemka - I miejsce i zespół Majule - I miejsce.
Dziewczynom serdecznie gratulujemy!
Poniżej kilka zdjęć z konkursu.

To był ostatni, tegoroczny konkurs kolędowy. Przesłuchania konkursowe na XIX Przeglądzie Kolęd i Pastorałek ,,Brzeskie Kolędowanie" przeniesiono w tym roku do sali stropowej Ratusza Miejskiego w Brzegu (20 stycznia 2019 r.) Organizatorem konkursu jest Brzeskie Centrum Kultury. Zespół Ósemka rywalizował w kategorii 9 -14 lat. Dziewczyny wyśpiewały I miejsce, otrzymały dyplom laureata oraz nagrodę rzeczową. Gratulacje!!
Poniżej zdjęcia z festiwalu.

Zespół Ósemka zaprezentował dwie kolędy na XI Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Miłkowicach
(11 stycznia 2019 r.)
Jury festiwalu postanowiło przyznać naszemu zespołowi I miejsce. Dziewczyny otrzymały dyplom laureata, pamiątkową statuetkę oraz nagrodę finansową. Ósemka, gratulujemy!!
Poniżej krótki fragment ich występu.


Dwa najmłodsze zespoły wokalne: Kids i Pikolo wzięły udział w kolejnej edycji konkursu ,,Świąteczne Śpiewanie" w CEKDiM we Wrocławiu (10 stycznia 2019 r.). Tym razem bez nagród, pomimo, że występy należy zaliczyć do bardzo udanych.
Kilka zdjęć z konkursu poniżej.

Już po raz trzeci w Gminnym Centrum Kultury został zorganizowany koncert bożonarodzeniowy (16 grudnia 2018 r.) Tym razem zaprezentowała się wyłącznie dziecięco-młodzieżowa sekcja wokalna po opieką artystyczną instr. Marty Idzkiewicz. Na scenie pojawiło się 24 wokalistów, którzy występowali zarówno w zespołach, jak również prezentując swoje umiejętności wokalne w utworach solowych i duetach. Mogliśmy usłyszeć zespoły: Kids, Pikolo, Ósemka i Majule. W programie nie zabrakło tradycyjnych polskich kolęd i pastorałek. Młodzi artyści przygotowali także piosenki świąteczne polskie i zagraniczne. Tradycyjnie wszyscy wokaliści zaśpiewali wspólną piosenkę finałową (Cudowne są święta). Obsługą akustyczną zapewnił Andrzej Makowczyński i zrobił to profesjonalnie. Wszyscy wykonawcy otrzymali drobne, świąteczne upominki oraz płyty z nagranymi w tym roku kolędami. Nagrody wręczali wójt gminy, sekretarz gminy oraz dyrektor GCK.
Zdjęcia w galerii.