W tym roku moje podopieczne wywalczyły rekordową ilość nagród. Łącznie wokalistki zdobyły 13 nagród na XXI Gminnym Przeglądzie Piosenki (21 marca 2018). Wszystkie ciężko pracowały i zostały docenione przez jurorów. Nagrody były rzeczowe (dla najmłodszych) oraz finansowe (dla starszych).
Dziewczyny serdecznie gratuluję i dziękuję.
Instr. Marta Idzkiewicz.

Poniżej fotografie laureatek.


fot. Waldemar Duda
Po raz pierwszy uczestniczyliśmy w XV Dolnośląskim Konkursie Piosenki dla Dzieci i Młodzieży ,,Przebój z jajem 2018". Imprezę organizuje MDK w Świdnicy. Konkurs odbył się 6 kwietnia 2018 roku. Naszą placówkę reprezentował zespół Ósemka. Dziewczyny zaśpiewały piosenkę z Kabaretu Starszych Panów pt. ,,Dziecię tkaczy". Za swoją prezentację otrzymały wyróżnienie. Gratulujemy!
I tradycyjnie kilka zdjęć z konkursu.


Zespół Ósemka otrzymał II nagrodę na IV Powiatowym Konkursie Interpretacji Wokalnej dla Dzieci i Młodzieży w ramach XXIII edycji WIELKIEJ NAGRODY WROCŁAWIA w MDK Krzyki. Przesłuchania zorganizowano 27 marca 2018 r. w sali widowiskowej MDK. Warunkiem udziału w konkursie było przygotowanie jednego utworu autorstwa Jana Kaczmarka oraz drugiego, dowolnego muzyka związanego ze sceną wrocławską. Ósemka zaśpiewała: ,,J.Brahmsa" i ,,Takiego chłopaka". Dziewczyny zostały zaproszone na uroczysty koncert, który odbędzie się 21 kwietnia w Centrum Kultury Wrocław-Zachód.
Gratulacje!!

Zespół Majule po raz pierwszy wziął udział w XXI Festiwalu Piosenki Religijnej ,,Corda Cordi" (24 lutego) w BCK Brzeg. Dziewczyny zaśpiewały utwór z repertuaru grupy TGD i zajęły II miejsce.
Gratulujemy!

24 lutego 2018 r. w MDK-Krzyki we Wrocławiu odbyły się przesłuchania uczestników XII Dolnośląskiego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Naszą placówkę reprezentowały dwie solistki i zespół wokalny. Wszystkie wokalistki wywalczyły nagrody: I miejsce-Małgorzata Wieczorkiewicz, I miejsce-zespół Ósemka, II miejsce-Magdalena Lip. Kolejny etap organizuje CEKDiM we Wrocławiu.
Gratulacje dla laureatek i powodzenia w dalszych etapach!fot. Elwira Olszewska

20 stycznia 2018 r. w Brzeskim Centrum Kultury zorganizowano XVIII Przegląd Kolęd i Pastorałek. W imprezie wzięła udział grupa wokalna Majule. Dziewczyny brawurowo wykonały pastorałkę pt. ,,Bambino jazzu". Nie zdobyły tym razem żadnego miejsca, ale imprezę i występ uznajemy za udany.
13 stycznia 2018 roku zespół Majule wystąpił na jubileuszowym X Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Organizatorem imprezy jest GCKiS w Miłkowicach. Prezentacje konkursowe odbywały się w sali widowiskowej w miejscowości Siedliska. Impreza ma charakter ogólnopolski i pojawili się wokaliści z odległych miejscowości. Nasze dziewczęta wystąpiły jako 13 i 13 stycznia. Mimo kumulacji przesądnych liczb wywalczyły I miejsce. Nagrody na festiwalu były finansowe, co wzbudziło ogromną radość wśród naszych wokalistek.
Zespołowi serdecznie gratulujemy!
Po raz kolejny uczestniczyliśmy w Festiwalu Kolęd i Pastorałek ,,Świąteczne Śpiewanie" w CEDiM we Wrocławiu. Konkurs odbył się 12 stycznia 2018 roku. Naszą placówkę reprezentowała grupa wokalna Pikolo. Festiwal skierowany jest dla uczniów szkoły podstawowej i uczestniczą w nim wyłącznie zespoły. W tym roku nie udało się zdobyć statuetki Śpiewającego Anioła, ale dziewczynki wypadły bardzo dobrze. Może w przyszłym roku?
Dnia 9 stycznia 2018 roku zespoły wokalne Pikolo i Ósemka zaśpiewały na XVII Dziecięcym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w DK Atrium w Legnicy. Laureatkami I miejsca został zespół Pikolo, natomiast Ósemka, w starszej kategorii wiekowej, otrzymała wyróżnienie.
Dziewczynom serdecznie gratulujemy!fot. Marta Idzkiewicz

W tym roku, 17 grudnia 2017 r., mogliśmy usłyszeć sekcję wokalną GCK w świątecznym koncercie bożonarodzeniowym. W programie wystąpił chór Żórawianki i zespół COTY pod kierownictwem Bogdana Bińczaka, a także zespoły: Kids, Pikolo, Ósemka, Majule oraz soliści: Natalia Skarupa, Nikola Piejko, Magdalena Lip, Matylda Mazurkiewicz, Małgosia Wieczorkiewicz, Weronika Bekieszczuk, wszyscy przygotowani przez instr. Martę Idzkiewicz.

Czytaj więcej...