plenfrderues

luty 2018
pwścpsn
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728
Weather data OK.
Wrocław
-2 °C
Weather details

Odwiedza nas 79 gości oraz 0 użytkowników.


W tym roku organizację jasełek zaplanowano na 14 stycznia. Do udziału w przeglądzie zostały zaproszone wszystkie przedszkola oraz szkoły z gminy Żórawina. Zaproszenie przyjęły i na scenie wystąpiły zespoły kolędników z: Przedszkola Tęczowy Zakątek, Przedszkola Publicznego, Szkoły Podstawowej i Świetlicy w Wilczkowie, Szkoły Podstawowej w Rzeplinie oraz Szkoły Podstawowej w Polakowicach.

Czytaj więcej...


W dniu 12 grudnia 2017 r. jury w składzie: mgr sztuki Waldemar Duda – przewodniczący, Bożena Komarowska – dyrektor Gminnego Centrum Kultury, mgr sztuki Marta Idzkiewicz po przejrzeniu i wnikliwej ocenie 157 prac nadesłanych na konkurs postanowiło przyznać nagrody. Jury podczas oceny prac, kierowało się kryteriami: zgodność z tematem, interpretacja własna, oryginalność, samodzielność, kompozycja, warsztat i technika, walory estetyczne. Laureatom serdecznie gratulujemy! Dziękujemy nauczycielom za przygotowanie i udział dzieci w konkursie. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji.


Jedenasty przegląd zespołów tanecznych został zorganizowany 4 czerwca 2017 roku. Tegoroczna edycja zgromadziła niewielką liczbę uczestników. W sumie wystąpiło 5 zespołów tanecznych z trzech placówek. Przedszkole Publiczne w Żórawinie reprezentowały dwie grupy Stokrotki oraz Słoneczka z Ważkami, ze Szkoły Podstawowej w Wilczkowie wystąpiły: Black&White i Roztańczone Wilczki oraz ze Szkoły Podstawowej w Węgrach zespół taneczny Węgierki.
Zdjęcia z imprezy w galerii.

Dwudziesta edycja Gminnego Przeglądu Form Teatralnych odbyła się 23 marca 2017 r.  Jak co roku scenę sali widowiskowej GCK opanowali młodzi aktorzy z grup teatralnych wszystkich gminnych szkól podstawowych i dwie grupy z Przedszkola Publicznego w Żórawinie. W tym roku kilka przedstawień zostało opartych na znanych wierszach polskich poetów. Mogliśmy obejrzeć inscenizacje teatralne do wierszy: Jana Brzechwy -,,Klej" - Stokrotki z Przedszkola Publicznego, tego samego autora ,,Zoo" - Pik-Pok z SP w Żórawinie,

Czytaj więcej...


Etap gminny XVII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego został zaplanowany na 27 marca 2017 r. Jak co roku pięcioosobowe reprezentacje z gminnych szkół podstawowych (kl. IV-VI) zaprezentowały swoje aktorskie interpretacje przed powołanym przez organizatorów jury. W skład tegorocznej komisji weszli: Agnieszka Omasta, Artur Omasta i Ewelina Ostrowska.

Czytaj więcej...


XX Gminny Przegląd Piosenki
w tym roku odbywał się 22 marca (przesłuchania) i 26 marca (koncert laureatów). Tegoroczna edycja wg jurorów (Stanisław Śliwiński - przewodniczący, Agnieszka Omasta i Ewelina Ostrowska) nie zachwyciła poziomem wykonawczym. Najsurowiej komisja oceniła kategorię wiekową kl.IV-VI. Najwięcej komplementów zebrała grupa z Przedszkola Publicznego w Żórawinie (op. Małgorzata Kasperska).

Czytaj więcej...


15 stycznia 2017
roku po raz 18 w GCK odbył się gminny przegląd jasełek. Tradycją stało się to, że impreza połączona jest z finałem WOŚP. Podczas przeglądu wolontariuszki z gimnazjum zbierały do puszek datki na rzecz WOŚP. Na scenie natomiast, prezentowały się zespoły kolędników z przedszkoli i gminnych szkół. W tym roku jedna grupa ze SP w Węgrach przygotowała program prezentujący polskie kolędy, które uczniowie zaśpiewali i zagrali na fletach prostych.

Czytaj więcej...