plenfrderues

czerwiec 2019
pwścpsn
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Weather data OK.
Wrocław
21 °C
Weather details

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.


W czwartek 7 czerwca b. r. w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Żórawinie miało miejsce wydarzenie kulturalne o nazwie "Z książką na walizkach" z cyklu XV Dolnośląskie Spotkania Pisarzy z Młodzieżą". Tematem przewodnim szeregu spotkań autorskich odbywających się na Dolnym Śląsku w dniach od 6 do 9 czerwca było hasło "Polska na szóstkę". W tym roku w Gminnym Centrum Kultury w Żórawinie gościła pani Emilia Kiereś - autorka i tłumaczka literatury dziecięcej i młodzieżowej,

Czytaj więcej...


W piątek, 9 czerwca 2017 r., w auli widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Żórawinie odbyło się spotkanie autorskie z pisarką - panią Krystyną Śmigielską - autorką książek dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych, która przez 26 lat pracowała jako nauczycielka, bibliotekarka i animator kultury.
Autorka debiutowała w 2006 r. opowiadaniem "Zbieracz grzechów". Napisała także następujące powieści dla dorosłych: „Berżeretka bez przepisu”, "Ty to głupia jesteś",

Czytaj więcej...



9 czerwca 2016 r.,
w sali klubowej Gminnego Centrum Kultury w Żórawinie, odbyło się spotkanie autorskie z Joanną Zagner-Kołat, wielokrotnie nagradzaną ilustratorką książek, opowiadań i komiksów dla dzieci. Artystka studiowała na Wydziale Grafiki i Malarstwa w łódzkiej ASP. Współpracuje z wieloma twórcami literatury dziecięcej i młodzieżowej. Jej ilustracje ozdabiają książki m. in.: Wandy Chotomskiej, Beaty Ostrowickiej, Joanny Papuzińskiej czy Ludwika Jerzego Kerna.

Czytaj więcej...



We wtorek 16 czerwca 2015 r. gościliśmy w Gminnej Bibliotece Publicznej w Żórawinie i w Filii w Rzeplinie panią Magdalenę Zarębską - autorkę książek dla dzieci i młodzieży. 
Pierwsze spotkanie odbyło się w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Żórawinie i było w całości poświęcone jednej z książek zatytułowanej Jak Maciek Szpyrka z dziadkiem po Nikiszowcu wędrowali (utwór został ogłoszony książką roku 2013). W książce można znaleźć wiele ciekawych informacji o Górnym Śląsku.

Czytaj więcej...


W piątek, 6 czerwca 2014 r., Gminna Biblioteka Publiczna w Żórawinie gościła słynną autorkę książek dla dorosłych i młodzieży, eseistkę i poetkę, panią Martę Fox. Impreza odbyła się w ramach 11-tej edycji Dolnośląskich Spotkań Pisarzy z młodzieżą pod nazwą "Z książką na walizkach". Na spotkaniu pojawiła się młodzież ze Szkoły Podstawowej w Żórawinie. Po przywitaniu gościa oraz uczestników wydarzenia rozpoczęła się część wstępna, w której pisarka opowiadała o swojej twórczości, pisaniu, trochę o życiu osobistym,

Czytaj więcej...


4 kwietnia 2014 r. w bibliotece w Węgrach odbyło się spotkanie autorskie z Wiolettą Piasecką, autorką bajek, baśni, sztuk teatralnych i słuchowisk dla dzieci. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I - III szkoły podstawowej oraz przedszkolaki. Na spotkaniu pani Wioletta zaprezentowała się w pięknym stroju wróżki. Pisarka jest osobą bardzo żywiołową, doskonale moduluje głosem naśladując różne postacie, ma dobry kontakt z dziećmi. Opowiadała o swoich wydanych książkach i o tym, co ją zainspirowało do napisania wielu z nich.

Czytaj więcej...


16 maja 2013 r.
w Gminnym Centrum Kultury w Żórawinie odbyło się spotkanie autorskie z Romanem Pankiewiczem – autorem książki pt. „Islandia – trzeci żywioł”. Roman Pankiewicz urodził się w 1958 r. w Krakowie. Ukończył szkołę hotelarską w Zakopanem. Z zamiłowania jest podróżnikiem i pisarzem. Lubi wędrówki po szlakach tatrzańskich oraz po niezbyt popularnych w przewodnikach turystycznych miejscach. „Islandia – trzeci żywioł” jest pierwszą jego książką. Publikacja ta skierowana jest przede wszystkim do młodego czytelnika, którego autor zachęca do uczenia się języków obcych.

Czytaj więcej...