plenfrderues

maj 2019
pwścpsn
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Weather data OK.
Wrocław
11 °C
Weather details

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.


25 stycznia 2019 roku
zorganizowano Spotkanie Kresowiaków. Organizatorami imprezy byli:Gminne Centrum Kultury, Rada Sołecka Żórawiny oraz Towarzystwo Kresowian. Patronat nad imprezą objął Wójt Gminy Żórawina Jan żukowski. Dla przybyłych gości organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Na scenie wystąpiła grupa dziecięca z GCK - Kids, zaśpiewał chór seniorski Żórawianki oraz swój program zaprezentowała grupa wokalna Leśne Echo z Lubszy. Nie zabrakło wyśmienitych potraw, którymi mogli delektować się goście. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze i zakończyło się krótką zabawą taneczną.

To już trzeci koncert bożonarodzeniowy pt.,,Święta blisko" (16 grudnia 2018 r.) organizowany w GCK. Tym razem na scenie zaprezentowała się sekcja dziecięco-młodzieżowa, przygotowana przez instr. Martę Idzkiewicz. W programie koncertu można było usłyszeć zarówno tradycyjne kolędy i pastorałki, jak również piosenki świąteczne polskie i zagraniczne. Na scenie wystąpiło 24 młodych wokalistów. Były momenty radosne i refleksyjne, a wszyscy wykonawcy wspaniale poczuli atmosferę zbliżających się świąt.

Czytaj więcej...


Gminne Centrum Kultury
oraz Rada Sołecka Żórawiny zorganizowały 29 listopada imprezę o nazwie ,,Andrzejki dla Seniora". Tradycyjnie na sali zagościli seniorzy z naszej gminy. Organizatorzy przygotowali dla nich poczęstunek oraz niespodzianki artystyczne. Na scenie wystąpił chór seniorek ,,Żórawianki" i zespół wokalny Coty, który przedstawił krótki program artystyczny. Podczas imprezy wójt gminy Jan Żukowski oraz radny Mariusz Damasiewicz wręczyli zasłużonemu mieszkańcowi gminy Żórawina, Ryszardowi Węgłowskiemu

Czytaj więcej...


Tegoroczne, specjalne obchody 100 Lecia Odzyskania Niepodległości (11 listopada) zostały zorganizowane przez Gminne Centrum Kultury w Żórawinie. Tym razem impreza odbyła się w Starym Śleszowie. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w miejscowym kościele. Następnie przy udziale władz gminy, duchowieństwa, pocztów sztandarowych i mieszkańców odsłonięto pamiątkową tablicę. Na dalszą, artystyczną część obchodów zaproszono wszystkich do świetlicy wiejskiej. Program przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Polakowicach oraz wokalistki z Gminnego Centrum Kultury. Majule wystąpiły z krótkim programem przygotowanym specjalnie na tę okazję.

22 września 2018 r.
odbyła się kolejna, ósma edycja Festiwalu 4 Żywiołów. Tym razem gospodarzem święta 5 gmin była gmina Kobierzyce. Organizatorzy postanowili zorganizować tę coroczną imprezę na parkingu Auchan. Niestety chyba nie był to najlepszy pomysł. Narzekali zarówno wykonawcy, jak również wystawcy produktu lokalnego. Przede wszystkim zaskoczyła wszystkich niska frekwencja oraz duży hałas z pobliskiego parkingu. W pierwszej części występów artystycznych zaprezentowały się zespoły: Pikolo i Coty.

Czytaj więcej...


2 września 2018 roku
w Żórawinie odbyły się Dożynki Gminne. Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła msza święta w kościele p.w. św. Trójcy, której przewodniczył ks. infułat prof. dr hab. Józef Pater. We mszy uczestniczyli mieszkańcy, delegacje dożynkowe z gminnych sołectw oraz lokalne władze i zaproszeni goście. Po uroczystościach w kościele, orszak dożynkowy przeszedł do parku w Żórawinie. Po powitaniu przez Wójta Gminy Jana Żukowskiego wszystkich gości uczestniczących w gminnych dożynkach, kapela Dolnoślązacy z Ciechowa zaprosiła wójta oraz starostów dożynek (Józef Śliwa i Elwira Drzewiecka) na tradycyjny obrzęd dożynkowy.

Czytaj więcej...


Tegoroczną Akcję Letnią rozpoczęliśmy 30 lipca 2018 r. Niestety ze względu na awarię gminnego autokaru musieliśmy zaplanować zajęcia wakacyjne jedynie na tydzień. Pomimo tego w akcji uczestniczyła grupa aż 45 osób. Tradycyjnie tygodniowy czas wypełniły nam wycieczki. Na dworze panował ogromny upał, więc dzieci korzystały z zabawy na strzelińskim basenie, z klimatyzowanego Loopy's World i kina oraz zwiedziły miniaturowe ,,Kolejkowo" we Wrocławiu. Organizatorzy zadbali także o słodki poczęstunek i dwukrotnie zaprosili uczestników na lody.
Zdjęcia z akcji można obejrzeć w naszej galerii.