16 stycznia 2020 roku zespół Pikolo zaśpiewał na XIII Festiwalu Kolęd i Pastorałek w CEKDiM we Wrocławiu. Wokalistki wystąpiły w mniejszym składzie. Poradziły sobie świetnie, ale niestety tym razem nie otrzymały nagrody. Mimo wszystko cieszymy się, że mogłyśmy spotkać się z innymi uczestnikami i skonfrontować nasze umiejętności.

9 stycznia 2020 roku zespoły Kids i Pikolo uczestniczyły w X Festiwalu Kolęd i Pastorałek ,,Śpiewajmy Małemu" w Centrum Kreatywności Talent we Wrocławiu. Zespół Pikolo wyśpiewał II nagrodę. Dziewczyny stanęły na wysokości zadania, mimo fatalnych warunków technicznym. Tym bardziej należą im się gratulacje!!!

Zespoły:Ósemka i Majule wzięły udział w eliminacjach do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. W tym roku, jako miejsce eliminacji dziewczyny wybrały Miejski Dom Kultury w Katowicach. Konkurs miał miejsce 19 grudnia 2019 r. Niestety, mimo pięknych prezentacji, naszym zespołom nie udało się dostać na przesłuchania finałowe. Z mojej strony gratuluję naprawdę dobrych występów.

Czwarta edycja świątecznego koncertu ,,Święta Blisko" już za nami. W tym roku spotkaliśmy się na wspaniałym koncercie 15 grudnia 2019 r. Tegoroczne występy były wyjątkowe, ponieważ naszym młodym artystom towarzyszył zespół instrumentalny z Wrocławia, Grinch Band. Była to wspaniała niespodzianka dla wokalistów, którzy z ,,żywym" zespołem występowali niejednokrotnie po raz pierwszy. W tym roku nasz koncert wypełniły tradycyjne kolędy, za to w bardzo nowoczesnych aranżacjach. Na zakończenie wszyscy wykonawcy (26 osób) otrzymali świąteczne prezenty od wójta gminy oraz z GCK.
Zdjęcia z koncertu w naszej galerii.

Małgosia Antosik zdobyła II miejsce na XXVII Festiwalu Poezji Śpiewanej ,,Mimoza 2019", organizowanym przez Fundację Hobbit. Nasza wokalistka debiutowała na tej scenie i ten pierwszy występ na konkursie można uznać za szczególnie udany. W festiwalu wzięła również udział Magdalena Lip, która rywalizowała w czwartej grupie wiekowej. Mimo wspaniałego występu i perfekcyjnego wykonania niezwykle trudnej piosenki ,,Żywa woda", nie została zauważona przez powołane jury. Bardzo szkoda!
W każdym razie gratulujemy obydwu uczestniczkom, bo stanęły na wysokości zadania i godnie zaprezentowały naszą placówkę. Festiwal odbywał się 7 grudnia 2019 roku, natomiast koncert laureatów miał miejsce 8 grudnia.
Poniżej zdjęcia i film z konkursowego występu.

6 grudnia 2019 r. w MDK Śródmieście odbyły się eliminacje do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. W konkursie wzięli udział:solistka Małgosia Antosik i zespoły-Pikolo i Kids. Znowu nie udało się przebrnąć przez ten etap eliminacji. Ale jeszcze wiele konkursów kolędowych przed nami, więc pracujemy dalej.

Zespół wokalny Ósemka wyśpiewał III nagrodę na X Przeglądzie Piosenki Filmowej i Musicalowej we Wrocławskim Klubie Anima. Przesłuchania finałowe odbyły się 16 listopada 2019 r. Do tego etapu wokalistki zostały zakwalifikowane po wstępnych przesłuchaniach nadesłanych materiałów audio. Pięćdziesięciu finalistów zostało wybranych spośród 150 zgłoszeń. Zespół rywalizował w wyjątkowo trudnej i rozpiętej wiekowo kategorii 13-26 lat. Mimo dużej konkurencji udało się wywalczyć III miejsce. Serdeczne gratulacje!!
Poniżej film i zdjęcia z finału.


11 października 2019 r. w GCK zorganizowano uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej. Swoimi występami uświetniły tą imprezę Ósemki, które zaśpiewały utwory zbiorowe oraz solowe. Jak zwykle zaprezentowały wysoki poziom artystyczny.19 października zespół Majule uczestniczył w prywatnej uroczystości ślubnej w parafii Turów. Dziewczyny przygotowały oprawę wokalną całego ślubu. Ponieważ było to dla wszystkich wyjątkowe wydarzenie, dlatego też publikujemy fragmenty utworów wykonanych przez zespół.

3 sierpnia zespół Majule wystąpił z krótkim recitalem na festynie w Starym Śleszowie. Dziewczyny zaprezentowały dziesięć utworów ze swojego bogatego repertuaru. Poniżej fragment występu.