Logowanie

7 marca 2020 r. w MDK Krzyki we Wrocławiu zorganizowano eliminacje rejonowe do XIV Dolnośląskiego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Naszą placówkę reprezentowała solistka Małgosia Antosik oraz zespół Pikolo. Spisali się wzorowo i wywalczyli w swoich kategoriach I miejsca oraz nominacje do następnego, wojewódzkiego etapu w CEKDiM.
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w następnym etapie!!
Poniżej zdjęcia, dyplomy i protokół z konkursu.


1 marca 2020 roku w świetlicy w Galowicach zorganizowano Dzień Kobiet. Świąteczne spotkanie swoimi występami okrasiły zespół Pikolo i COTY.
Poniżej kilka zdjęć z imprezy.
 
Po raz ostatni w tym roku szkolnym zabrzmiały kolędy w wykonaniu naszych wokalistek. Solistka Małgosia Antosik oraz zespoły Kids i Pikolo wystąpiły na XIX Dziecięcym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Atrium Legnica. Festiwal odbył się 28 stycznia 2020 r. Wszyscy reprezentujący GCK wokaliści otrzymali nagrody i wyróżnienia. Zespół Pikolo wywalczył III miejsce w wymagającej, starszej grupie wiekowej, Małgosia Antosik i zespół Kids, reprezentujący młodszą kategorię, otrzymali wyróżnienia. Wyjazd do Legnicy uważamy za bardzo udany zarówno od strony doznań artystycznych, jak również od strony towarzyskiej i integracyjnej.
Zdjęcia z festiwalu

19 stycznia 2020r. w Galowicach zorganizowano Galojasełka. Na scenie pojawiły się trzy pokolenia zespołów z GCK : seniorki Żórawianki, mamuśki Coty oraz młodzieżowy Pikolo.
Poniżej fragment występu wokalistek z Pikolo.

16 stycznia 2020 roku zespół Pikolo zaśpiewał na XIII Festiwalu Kolęd i Pastorałek w CEKDiM we Wrocławiu. Wokalistki wystąpiły w mniejszym składzie. Poradziły sobie świetnie, ale niestety tym razem nie otrzymały nagrody. Mimo wszystko cieszymy się, że mogłyśmy spotkać się z innymi uczestnikami i skonfrontować nasze umiejętności.

9 stycznia 2020 roku zespoły Kids i Pikolo uczestniczyły w X Festiwalu Kolęd i Pastorałek ,,Śpiewajmy Małemu" w Centrum Kreatywności Talent we Wrocławiu. Zespół Pikolo wyśpiewał II nagrodę. Dziewczyny stanęły na wysokości zadania, mimo fatalnych warunków technicznym. Tym bardziej należą im się gratulacje!!!

Zespoły:Ósemka i Majule wzięły udział w eliminacjach do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. W tym roku, jako miejsce eliminacji dziewczyny wybrały Miejski Dom Kultury w Katowicach. Konkurs miał miejsce 19 grudnia 2019 r. Niestety, mimo pięknych prezentacji, naszym zespołom nie udało się dostać na przesłuchania finałowe. Z mojej strony gratuluję naprawdę dobrych występów.

Czwarta edycja świątecznego koncertu ,,Święta Blisko" już za nami. W tym roku spotkaliśmy się na wspaniałym koncercie 15 grudnia 2019 r. Tegoroczne występy były wyjątkowe, ponieważ naszym młodym artystom towarzyszył zespół instrumentalny z Wrocławia, Grinch Band. Była to wspaniała niespodzianka dla wokalistów, którzy z ,,żywym" zespołem występowali niejednokrotnie po raz pierwszy. W tym roku nasz koncert wypełniły tradycyjne kolędy, za to w bardzo nowoczesnych aranżacjach. Na zakończenie wszyscy wykonawcy (26 osób) otrzymali świąteczne prezenty od wójta gminy oraz z GCK.
Zdjęcia z koncertu w naszej galerii.

Małgosia Antosik zdobyła II miejsce na XXVII Festiwalu Poezji Śpiewanej ,,Mimoza 2019", organizowanym przez Fundację Hobbit. Nasza wokalistka debiutowała na tej scenie i ten pierwszy występ na konkursie można uznać za szczególnie udany. W festiwalu wzięła również udział Magdalena Lip, która rywalizowała w czwartej grupie wiekowej. Mimo wspaniałego występu i perfekcyjnego wykonania niezwykle trudnej piosenki ,,Żywa woda", nie została zauważona przez powołane jury. Bardzo szkoda!
W każdym razie gratulujemy obydwu uczestniczkom, bo stanęły na wysokości zadania i godnie zaprezentowały naszą placówkę. Festiwal odbywał się 7 grudnia 2019 roku, natomiast koncert laureatów miał miejsce 8 grudnia.
Poniżej zdjęcia i film z konkursowego występu.

6 grudnia 2019 r. w MDK Śródmieście odbyły się eliminacje do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. W konkursie wzięli udział:solistka Małgosia Antosik i zespoły-Pikolo i Kids. Znowu nie udało się przebrnąć przez ten etap eliminacji. Ale jeszcze wiele konkursów kolędowych przed nami, więc pracujemy dalej.