W piątek (5 lutego)
 do naszej młodej wokalistki dotarła wspaniała wiadomość. Eliza Suzgun zdobyła I miejsce na II Festiwalu Polskiej Piosenki ,,Gdzie Ci artyści szaleni” w Grębocicach. Eliza przygotowywała się w GCK, a reprezentowała SP w Rzeplinie.
Obejrzyjcie nagrodzoną piosenkę i dołączcie do gratulacji!!!

YouTube

Na XXI Przeglądzie Kolęd i Pastorałek ,,Od nieba do nieba" (31 stycznia), organizowanym przez DK w Hałcnowie z siedzibą w Bielsku Białej zespół Majule
 otrzymał wyróżnienie w kategorii zespoły wokalne. Konkurencja, już tradycyjnie, w edycjach online ogromna. Jury wybierało laureatów spośród prawie 400 zgłoszeń. Zawsze jesteśmy zadowoleni, kiedy komisja dostrzega wysoki poziom warsztatowy naszych wokalistek, na tle innych zespołów, zgłaszających się z całej Polski. Dziewczyny zaśpiewały ,,Święte Dziecię" z rep. Gabi Gąsior i Kuby Badacha. Gratulacje!!

Zbliżamy się już do końca kolędowych zmagań i czekamy jeszcze na wyniki z kilku festiwali. Natomiast wczoraj (28 stycznia) dotarła do nas wspaniała informacja z Przemyśla. Majule zdobyły I miejsce w Internetowym Konkursie ,,Kolędujmy Jezusowi". Otrzymały także dwa pierwsze miejsca za wykonanie utworów ,,Święte Dziecie" i ,,Lulajże Jezuniu". Organizatorzy konkursu to: Centrum Kulturalne w Przemyślu, Wspólnota Muzyczna Credo i Parafia w Tuligłowach.
Gratulujemy zespołowi!!

Wczora
j (25 stycznia) rozstrzygnięto XVI Ogólnopolski Konkurs Kolęd i Pastorałek w Chełmnie. Festiwal przeznaczony jest wyłącznie dla chórów i zespołów wokalnych. Majule otrzymały wyróżnienie. Prezentacje chóralne oceniała komisja w składzie: prof. dr hab. Bernard Mendlik, prof. dr hab. Anna Olszewska, prof. dr hab. Andrzej Ryłko oraz chórmistrz i dyrygent Michał Rajewski. Dla nas to wyjątkowa nagroda, bo w tak trudnej kategorii jeszcze dziewczyny nie miały okazji konkurować. Każdy chór i zespół prezentował trzy utwory: obowiązkowo dwa a capella oraz jeden z akompaniamentem instrumentalnym. Gratulacje!!
Nareszcie nasze wokalistki miały możliwość występu na żywo! W niedzielne popołudnie (24 stycznia) Samorządowy Ośrodek Kultury w Komprachcicach zorganizował koncert laureatów XII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek “Hej! Kolęda, Kolęda!”. Nasze Majule zdobyły II miejsce Koncert odbywał się przy pustej widowni i w pełnym reżimie sanitarnym. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i stworzyli wszystkim występującym bezpieczne warunki.Fragment występu na naszym funpage fb.

Na dzisiejszy dzień (23.01) zaplanowano finały kilku konkursów kolędowych. Do nas dotarła kolejna świetna informacja – III miejsce
 dla Majul na VIII Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek Gloria w Kielcach. Tradycyjnie ogromna ilość zgłoszeń i bardzo wysoki poziom uczestników. Przy ponad 400 zgłoszeniach organizatorzy zamknęli listy zgłoszeń, aby dać możliwość rzetelnej oceny przez Jury. Przypominamy nagrodzony utwór ,,Szczedrik” w wersji a capella (piosenka wykonywana również na naszym koncercie świątecznym).
Gratulacje Majule!!!

Majule - Szczedrik

Sobotnie popołudnie (23.01) przywitało nas wspaniałymi informacjami z Brzegu. 4 solistki i zespół Majule zostali laureatami XX Przeglądu Kolęd i Pastorałek ,,Brzeskie Kolędowanie”. Jury postanowiło wybrać po pięciu laureatów w każdej z 3 kategorii i zaprosić ich do koncertu online, który transmitowany był na antenie brzeskiego radia. Wśród laureatek znalazły się: 1 kat.-III miejsce – Małgosia Antosik (Uciekali, uciekali), IV miejsce – Marlena Gadzińska (Kolęda cisza), 2 kat.-IV miejsce – Magdalena Lip (Grudniowy), 3 kat.-III miejsce – Majule (Święte Dziecię), IV miejsce – Paulina Faściszewska (Ta święta noc). Nagrody rzeczowe zostaną przesłane przez organizatora do naszej placówki. Wszystkie prezentacje możecie zobaczyć i usłyszeć na naszych koncertach świątecznych (1 cz., 2 cz. i 3 cz.) Gratulujemy wokalistkom!!
 

Majule
zdobyły II miejsce 
na Jurajskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Łazach (17.01). Konkurs miał charakter ogólnopolski i nadesłano rekordową ilość zgłoszeń. Dziewczyny rywalizowały w kategorii zespoły-dorośli. Dzięki konkursom online w zasadzie nie istnieją dla nas odległości nie do pokonania. Niestety ma to też swoją drugą, gorszą stronę. Na wszystkie konkursy zgłaszana jest ogromna liczba wykonawców i poziom jest niezwykle wysoki. Tym bardziej cieszymy się z każdej otrzymanej nagrody. Gratulacje!!

Mamy 
wyróżnienie na 27. Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie (10 stycznia). Ogromnie się z tego cieszymy, ponieważ, jak co roku konkurencja ogromna i ponad 1000 zgłoszeń z całego kraju i spoza naszej wschodniej granicy. W jury zasiedli: prof. dr hab. Urszula Kryger, dr hab. Teresa Krasowska, dr hab. Ewa Biegas i dr hab. ks. Paweł Sobierajski. Poniżej krótkie wspomnienie z czterech finałów zespołu Majule (tegoroczny finał w formie online). Gratulacje!!!

Nowy Rok rozpoczynamy od świetnej informacji.
Zespół Majule zakwalifikował się do finału 27. Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie.
Bardzo żałujemy, że tegoroczny festiwal odbywa się w formie online. Brakuje nam wspólnych podróży i występów na pięknych scenach, przy życzliwej publiczności.
Dziewczyny, gratulacje!!