lipiec 2022
pwścpsn
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Weather data OK.
Wrocław
21 °C
Weather details

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.


4 marca br. w sali klubowej GCK odbyły się gminne eliminacje do dwóch konkursów recytatorskich: dla kl.IV-VI i dla kl.VI-VIII. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach:recytacja i poezja śpiewana. Dziesięcioro laureatów będzie reprezentowało gminę Żórawina na kolejnych etapach konkursu.
Życzymy wszystkim powodzenia!!
Pełny protokół tutaj.
Galeria zdjęć.

Etap gminny powiatowego konkursu recytatorskiego zorganizowano 27 marca 2019 r. W eliminacjach wzięło udział 21 uczestników z kl.IV-VI. W tym roku wystąpiła rekordowo duża grupa (7 wokalistek+duet) w kategorii poezja śpiewana. Do następnego etapu zakwalifikowali się: Marlena Gadzińska, Magdalena Lip, Monika Czarnecka, Karolina Bizoń i Jakub Rakoczy.
Życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach.

Około 50 wokalistów wystąpiło na tegorocznej edycji przeglądu piosenki. Przesłuchanie odbywały się 20 marca 2019 r., natomiast koncert laureatów 24 marca. W tym roku zabrakło niestety kilku gminnych szkół. Najwięcej uczestników było w młodszych kategoriach wiekowych. Jak zwykle wspaniale zaprezentowała się grupa z Przedszkola Publicznego pod opieką artystyczną Małgorzaty Kasperskiej, uczniowie z Rzeplina pod opieką Elżbiety Bieszczad oraz wokaliści z GCK. Uczestników oceniało jury w składzie: Agnieszka Omasta, Renata Wojciechowska i Bogdan Bińczak. Laureaci zostali obdarowani wspaniałymi nagrodami rzeczowymi i kartami upominkowymi.

Tegoroczny przegląd form teatralnych odbył się w ramach gminnych obchodów 100 lecia Odzyskania Niepodległości. Prezentacje teatralne mogliśmy oglądać w niedzielne popołudnie 22 kwietnia 2018 r. W programie tradycyjnie zaprezentowały się przedszkola i gminne szkoły podstawowe. W tym roku gościliśmy: Przedszkole Publiczne z Żórawiny (Pszczółki, Biedronki, Ważki i Słoneczka), Węgierskie Iskry ze Szkoły Podstawowej w Węgrach, Wilczki z SP w Wilczkowie, Wesołą Drużynę z SP w Polakowicach oraz kl.IIIa ze SP w Rzeplinie.

Czytaj więcej...


5 kwietnia
recytatorzy z kl.IV-VI wzięli udział w eliminacjach gminnych do XVIII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego. Jury w składzie: Agnieszka i Artur Omasta oraz Ewelina Ostrowska ocenili 22 recytatorów i dwie wokalistki w kategorii poezja śpiewana. Komisja wytypowała do następnego etapu pięciu laureatów. 14 kwietnia wystąpią na etapie powiatowym w SP 113 we Wrocławiu. Wszystkim życzymy powodzenia. Protokół tutaj.

Tegoroczne zmagania konkursowe odbyły się 21 marca. W przeglądzie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, dzieci z przedszkola oraz gimnazjaliści. Jury w składzie: Agnieszka Omasta - przewodnicząca, Ewelina Ostrowska - członek i Grzegorz Białczyk - członek oceniło ok.60 podmiotów wykonawczych. Wyłonili zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych, których organizatorzy zaprosili na koncert laureatów (25 marca). Na uroczystym koncercie wręczono wykonawcom nagrody i wszyscy laureaci zaśpiewali swoje piosenki. W galerii zdjęcia z koncertu. Protokół tutaj.

W tym roku organizację jasełek zaplanowano na 14 stycznia. Do udziału w przeglądzie zostały zaproszone wszystkie przedszkola oraz szkoły z gminy Żórawina. Zaproszenie przyjęły i na scenie wystąpiły zespoły kolędników z: Przedszkola Tęczowy Zakątek, Przedszkola Publicznego, Szkoły Podstawowej i Świetlicy w Wilczkowie, Szkoły Podstawowej w Rzeplinie oraz Szkoły Podstawowej w Polakowicach.

Czytaj więcej...