październik 2022
pwścpsn
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Weather data OK.
Wrocław
15 °C
Weather details

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.


W piątek 7 czerwca br. w auli w GCK w Żórawinie odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Renatą Piątkowską. Pani Piątkowska jest uznaną autorką książek dla dzieci. Ukończyła socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jej książki otrzymały wiele nagród m. in.: utwór pt. Wieloryb uhonorowany został Nagrodą Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, książka Na wszystko jest sposób dostała II nagrodę w konkursie im. Astrid Lindgren w 2007 r., w tym samym konkursie w 2017 r. utwór Hebanowe serce otrzymał III nagrodę, natomiast książka Wszystkie moje mamy zdobyła I nagrodę w konkursie Przecinek i Kropka.

Czytaj więcej...


W czwartek 7 czerwca b. r. w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Żórawinie miało miejsce wydarzenie kulturalne o nazwie "Z książką na walizkach" z cyklu XV Dolnośląskie Spotkania Pisarzy z Młodzieżą". Tematem przewodnim szeregu spotkań autorskich odbywających się na Dolnym Śląsku w dniach od 6 do 9 czerwca było hasło "Polska na szóstkę". W tym roku w Gminnym Centrum Kultury w Żórawinie gościła pani Emilia Kiereś - autorka i tłumaczka literatury dziecięcej i młodzieżowej,

Czytaj więcej...


W piątek, 9 czerwca 2017 r., w auli widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Żórawinie odbyło się spotkanie autorskie z pisarką - panią Krystyną Śmigielską - autorką książek dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych, która przez 26 lat pracowała jako nauczycielka, bibliotekarka i animator kultury.
Autorka debiutowała w 2006 r. opowiadaniem "Zbieracz grzechów". Napisała także następujące powieści dla dorosłych: „Berżeretka bez przepisu”, "Ty to głupia jesteś",

Czytaj więcej...9 czerwca 2016 r.,
w sali klubowej Gminnego Centrum Kultury w Żórawinie, odbyło się spotkanie autorskie z Joanną Zagner-Kołat, wielokrotnie nagradzaną ilustratorką książek, opowiadań i komiksów dla dzieci. Artystka studiowała na Wydziale Grafiki i Malarstwa w łódzkiej ASP. Współpracuje z wieloma twórcami literatury dziecięcej i młodzieżowej. Jej ilustracje ozdabiają książki m. in.: Wandy Chotomskiej, Beaty Ostrowickiej, Joanny Papuzińskiej czy Ludwika Jerzego Kerna.

Czytaj więcej...We wtorek 16 czerwca 2015 r. gościliśmy w Gminnej Bibliotece Publicznej w Żórawinie i w Filii w Rzeplinie panią Magdalenę Zarębską - autorkę książek dla dzieci i młodzieży. 
Pierwsze spotkanie odbyło się w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Żórawinie i było w całości poświęcone jednej z książek zatytułowanej Jak Maciek Szpyrka z dziadkiem po Nikiszowcu wędrowali (utwór został ogłoszony książką roku 2013). W książce można znaleźć wiele ciekawych informacji o Górnym Śląsku.

Czytaj więcej...


W piątek, 6 czerwca 2014 r., Gminna Biblioteka Publiczna w Żórawinie gościła słynną autorkę książek dla dorosłych i młodzieży, eseistkę i poetkę, panią Martę Fox. Impreza odbyła się w ramach 11-tej edycji Dolnośląskich Spotkań Pisarzy z młodzieżą pod nazwą "Z książką na walizkach". Na spotkaniu pojawiła się młodzież ze Szkoły Podstawowej w Żórawinie. Po przywitaniu gościa oraz uczestników wydarzenia rozpoczęła się część wstępna, w której pisarka opowiadała o swojej twórczości, pisaniu, trochę o życiu osobistym,

Czytaj więcej...

Spotkanie z pisarką
4 kwietnia 2014 r. w bibliotece w Węgrach odbyło się spotkanie autorskie z Wiolettą Piasecką, autorką bajek, baśni, sztuk teatralnych i słuchowisk dla dzieci. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I - III szkoły podstawowej oraz przedszkolaki. Na spotkaniu pani Wioletta zaprezentowała się w pięknym stroju wróżki. Pisarka jest osobą bardzo żywiołową, doskonale moduluje głosem naśladując różne postacie, ma dobry kontakt z dziećmi. Opowiadała o swoich wydanych książkach i o tym, co ją zainspirowało do napisania wielu z nich.

Czytaj więcej...